Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Podobnie jak kiedyś Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

We wtorek o godz. 19.00 jest Różaniec do N.M.P. w języku polskim w Kościele w Sandefjord. Zapraszamy!

 

W Porsgrunn działa Polska Szkoła – zapraszamy rodziców do zapisywania swoich dzieci.

 

Wszystkich, którzy zamierzają zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, zachęcam do zapisów na Kurs Przedmałżeński! Kurs rozpocznie się w miesiącu kwietniu. Zapisy po Mszy Świętej w zakrystii.

 

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć Baranki do Wielkanocnego koszyczka. „Prosimy, by z życzliwością przyjąć naszą akcję, by baranek Caritas znalazł się w koszyku, z którym pójdziemy poświęcić pokarmy w Wielką Sobotę. Niech przypomina, że i ja włączyłem się w to wielkie dzieło wspierania potrzebujących. Z tych funduszy często dofinansowujemy drogie operacje. Każdego roku mamy prośby o wsparcie operacji serca u dzieci. Ta pomoc wynosi nawet do 10 tys. zł. Pomagamy także starszym, którzy zmagają się z różnymi chorobami” - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas.

 

Działa już także strona internetowa polskiego duszpasterstwa w Vestfold i Telemark. Adres strony jest do zabrania ze stoliczka przy wyjściu z Kościoła.

 

Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy Wszystkich na spotkanie przy kawie i ciastku w Sali Parafialnej.

 

+++ Na cały nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg Błogosławi a Maryja wspiera. +++